Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

konici.snadno.eu

Jak si mám vybrat správného hřebce?
     Jak si mám vybrat správného hřebce?... Otázka každého kdo si chce nechat připustit kobylu. Musíme mít napaměti že hřebce vybíráme přiměřeně velikého naší klisně, aby nám jí "hřebčák" nezbořil. Musíme si také klást otázky: Má mít hodně temperamentu? Má být mohutný nebo naopak drobnější? Jaké zbarvení? Jaké plemeno? 
      Pokud chceme připustit kobylu, která je divočejší tak nedoporučuji divočejšího hřebce snad leda pro ty z nás, kteří mají rádi pěkně divoké rodeo . S největší pravděpodobností totiž bude hříbě mít temperamentu na rozdávání. Třeba také proto se plnokrevníci kříží s teplokrevníky.
      Také si mužeme tak nějak představit barvu. Jestliže má matka dominantnější barvu než otec, hříbě se pravděpodobně narodí s barvou po matce. Dominantní barva je např. hnědá, takže pokud má matka hnědou barvu a otec hříběte je bělouš je pravděpodobné že hříbátko se nám narodí hnědé + nějaký ten odznáček. Pokud ovšem matka je hnědá a otec černý, hříbě zdědí barvu po otci. 
       Také mužeme klisnu oplodit inseminačně což je lepší, protože si mužeme vybrat mohutnějšího hřebce aniž bychom se báli že kobylku zboří nebo že nám kobyla hřebce odmítne. Ovšem pokud se nám při umělém oplodnění nepovede klisna zapustit musíme si zaplatit nové oplodnění. Pokud ovšem se nám to nepodaří u hřebce tak někteří majitelé dávají druhé nakrytí zdarma.
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek