Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

konici.snadno.eu

Náš první Hobby závod v Třešti
    Je ráno a přípravy na závody vrcholí. Kobča je krásně učesaná a přichystaná. Přívádíme kobylku k přepravníku. Kouká na to velice nedůvěřivě a ani se jí nedivím je to starý přepravník za traktor. Má své šrámy, ale i přes toto je bezpečný. Jenže vysvětlete to koni!! Po několika pokusech Depeschi koněčně zavíráme a já i se svojí sestřenkou, která za mnou jezdí se učit jezdit na koni, jdeme domů aby mě mohl brácha dovést na veřejný trénink. 
    Konečně jsme na místě. Kobylka také přijela. Vyvádíme jí z našeho přepravníku. Tedy nevyvádíme - ona se vyvádí sama. Jen co otevřu rampu vyleze ven jako by říkala " No konečně to je dost, už jsem myslela že zde zustanu an věky." Jdu se nahlásit na věž a čekám do příjezdu trenérky. 
    Dotáhnu poslední zápinku podbřišníku a jedu na opracoviště. Tam si kobylku zahřeju a trenérka mi oznámila že za chvíli budu na řadě tak si jedu skočit pár skoků. Po chvíli jedu na kolbiště na prohlídku tratě. Zkouším si cvičný skok. Je to oxer a ten ve mě pokaždé budí respekt. Kobyla cítí moji nervozitu a vyhýbá jak jen je to možné. Já už jsem zoufalá a nyní se řítí záchrana - trenérky známá. Začíná mi předskakovat áááá jo skočila jsem to. Nyní jdu opět na "opracko" a čekám až na mě vyjde řada. 
    Znovu si kobylku opracovávám a už musím jít na trať. Nyní přišel můj okamžik. Vjíždím do kolbiště. Kobylku pobídnu do lehkého klusu a jsem před věží. Pani rozhodčí mi odzvonila a já mužu vyjet na svůj uplně první parkur - hobby parkur. 
Vjíždím na první skok- oxer, kobylka bez sebemenších problémů přeskočila a nyní druhý je to dvojskok A B , 2A jsme skočili krásně ale 2B uhnula mi SAKRA proč? táži se sama sebe no nic musím to opravit. Na podruhé se nám to povedlo. Zbytek parkuru jsme zajeli krásně čistě... byl to náš první parkur 60cm.
Po cca hodince následovala další soutěž parkur do 80cm. Znovu si kobylku opracovávám a zase se někda stala chyba nechce mi skočit oxer na pravou nohu. Několikrát zkouším a nic. Pořád dokola na pravou nechce skočit a už mám jít znovu na kolbiště. Depeschi tam doslova kopu a ona nehce skoro v nacválání vjedeme před věž. Znovu pozdravím rozhodčí a jedu náš druhý 80ti centimetrový parkur. 
 První skok je opět v pohodě na druhý si ji radši více pobídnu a joo skočili jsme celý dvojskok jupíí!! Najíždím na trojku a v pohodě na čtyřku a co je co se děje?? A už jenom slyším trenérku: " Špatnej nájezd Hani, špatnej nájezd!!" A kruci říkám si kdybych nejela tak zbrkle tak to dáme, znovu najíždím na 4 a nyní pořádně a zadařilo se. Všechny ostatní skoky jsme dokončili parádně. 
Vyjela jsem z kolbiště s dobrým pocitem. Ale i s tím že kdybych dávala větší pozor mohla bych krásně zajet čistý a dokonalý parkur... 
 
 
Fotografie najdete ve fotogalerii
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek