Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

konici.snadno.eu

Ustájení koně

Stáj musí být dost prostorná, protože když máme ve stáji několik koní je důležité aby chodbička byla dost široká. Třeba pro případ že pujdou dva lidé a každý povede svého koně do boxu. Pokud bude chodba malá dva koně se tam nevejdou a je zde riziko poranění jak vodičů tak koní.

Také by neměla být moc daleko od hnojiště, aby ošetřovatelé nemuseli běhat  "kilometry " s kolečky hnoje. A také hnojiště by mělo být co nejlépe schováno. Poněvadž jak na Vás dýchne krásná atmosféra nádherně udržované stáje a jdete dál a co nevidíte? V prostředku dvorka stojí nevzhledné hnojiště ze kterého také lítají kvanty much do stájí. 

Za další musí být stáj dobře větraná aby se tam nešířil " smrad " a prach. Koním to také bude příjemnější. Ale zase nesmí ve stáji vznikat průvan. Takže pokud větrat tak jedině tak že se zavřou okna a otevřou dveře nebo zavřou dveře ( a také se budou zavírat - v tomto případě přeji hodně trpělivosti při vysvětlování ostatním návštěvníkům že dveře se musí zavírat aby nevznikl průvan) a otevřou okna. Ještě nesmíme zapomenout na to že stáj musí být světlá. Nesmí to být nějaká černá kopka ve které neuvidíte na krok. Ještě bych také doporučovala aby blízko stáje byla sedlovna a přípravna na krmiva.  

         Co jen závěrem říci? Snad jenom to že nesmíme zapomínat koně pouštět do výběhu. Stáj je  pro koníka cosi nepřirozeného a sama upřednostňuji to aby koník byl stále venku pokud podmínky dovolí.

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek